Spánok bez pyžamá a vlastne úplne bez oblečenia môže byť zdravší, než si myslíte. A tak, ak vás guma pyžamových nohavíc škrtí, nočné pyžamá odhoďte a spite nahí. Alebo vo voľných trenírkach. A aké sú teda výhody?
Spanie pri nižších teplotách pomáha k lepšiemu a kvalitnejšiemu spánku. Tak prečo sa zbytočne zahrievať pyžamom, ktorý potom môže spôsobiť problémy s nespavosťou? Teplotu v spálni udržujte na asi 19 stupňoch, spite bez pyžamá pod prikrývkou a zvyšok nechajte na svojom telu.
Samotný spánok bez oblečenia vám pekáč buchiet nevyrysujú, so správnou životosprávou a cvičením to ale pôjde rýchlejšie. Telo si totiž dokáže vytvárať teplo samo, a preto nemusíte spať v troch tričkách a nohaviciach. Keď teda vynecháte oblečenie, telo sa bude zahrievať, aby vám nebola zima a mohli ste v pokoji spať. A s týmto zahrievaním logicky súvisí výdajom energie. No, skoro ako pri cvičení!
Prúdenie vzduchu a jeho nižšia teplota okolo intímnych partií alebo v podpazuší znižuje pravdepodobnosť množenie baktérií. Keď spíte bez pyžamá, nemusíte navyše riešiť, či máte na sebe vhodný a priedušný materiál a či váš gumička príliš neškrtí.
Okrem kožným chorobám sa môžete vyhnúť aj cukrovke 2. typu. Ako prevencia diabetu sa totiž podľa štúdií dá považovať spanie v chladnom prostredí. Zlepšuje metabolizmus a znižuje hladinu cukru v krvi. A tak sa zdá spanie bez pyžamá ako jednoduchú a bezbolestnú cestou, ako cukrovke predísť.
Nahým spánkom podporíte krvný obeh a okysličovanie všetkých svalov, tepien i srdce. Gumičky pyžám a nepohodlného spodnej bielizne alebo zhrnutá tričká vás môžu nepekne škrtiť a práve obehu zabraňovať. Odhoďte škrtiace oblečenie a užite si voľnosť a pohodu.
Nebude mi zima?
Telo sa dokáže samo zahriať, keď mu je zima. Navyše by človek mal spať v chladnejšom prostredí. To totiž podporuje zaspávanie. Ak sa teda neprehrievajú, zaspíte rýchlejšie a samo telo sa potom o kontrolu teploty postará.
Je to hygienické?
Koža sa potí a drobí stále, rovnako tak v noci, v spánku bez pyžama. Aby ste sa zbavili možných roztočov v obliečky, odporúčame posteľná bielizeň meniť asi raz týždenne a k spánku líhať treba po sprche, hlavne čistí.
Čo keď niekto príde?
Tak to záleží na vašom stupni hanby. Každopádne sa ale hodí mať vedľa postele pár kúskov oblečenia, ktoré na seba hodíte, keď vás prekvapí nečakané - zlodej alebo nejaká prírodná katastrofa. Stačí vám k tomu obyčajný župan, ktorý určite znosíte
Množstvo:
Cena za jednotku:
Celkom: